Алексиев: Канадците просто не желаеха да загубят

снимка: poland2014.fivb.org

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Тодор Алексиев очаквано бе сериозно разочарован от драматичната загуба с 2:3 от Канада във втория кръг на Мондиал 2014 в Полша. „Лъвовете“ имаха възможността да спечелят двубоя още в четвъртия гейм, когато водеха с 2:1 и 23:20, но допуснаха шокиращ обрат и в последствие свалиха гарда в тайбрека.

Самият Алексиев призна, че целта е била именно постигане на успех още в края на четвъртата част.

„Искахме да спечелим мача в четвъртия сет, но канадците просто не желаеха да се предадат. Не загубиха вяра в победата и важното беше, че продължиха да се борят и ни притиснаха.

Мога единствено да се надявам, че в следващия мач ще играем по-добре“, коментира капитанът на пресконференцията след мача.

Тодор Алексиев не игра на обичайното си високо ниво в атака и завърши двубоя с 4 точки, за разлика от първия мач срещу Мексико, когато бе топ реализатор с 14.

4111488

Следващият двубой на България на Световното първенство по волейбол е на 5-ти септември от 14:10 часа срещу Китай. На 6-ти играем с Египет от 14:10 часа, а на 7-ми е последният мач от първата групова фаза срещу Русия от 21:15 часа.