Александър Колев за пореден път в отбора на кръга в Белгия

Българският младежки национал Александър Колев попадна за четвърти път в отбора на кръга в белгийската втора лига, след като вкара гол и подаде за още един при равенството 3:3 на Геел с Десел.

Сайтът Nr10.be, който отразява обширно белгийската втора дивизия, посочва Колев като най-важен в концепцията на треньора Ерик Франкен.

Геел завърши 3:3 като гост на Десел в дербито на областта Витгоор, а домакините имаха аванс от 3:0 половин час преди края на мача.

Пас на Колев към Щройс за 1:3 и точно изпълнение на навършилия вчера 21 години софиянец пет минути преди края го направиха и играч на мача.

С това попадение головете на Александър през 2013-а година станаха 10 - три за младежкия национален отбор, три за Купата на Белгия и четири в първенството.

Интерес към него не липсва, а английският Лейтън Ориент, лидер в Лига 1 е поредният клуб, който е отправил запитване в клуба му, посочва БТА.