Академик Бултекс с 3 от 3 в Балканската лига

Академик Бултекс 99 продължава с победната си серия в Балканската лига. Тимът се наложи като гост на Куманово 2009 с 90-86 след труден мач, завършил с продължение, и записа трета поредна победа в турнира, съобщава bgbasket.com. Българският тим пропиля аванс от 14 точки в средата на срещата и трябваше да трепери до последно за крайния успех.

В следващия кръг Академик Бултекс 99 гостува на Рилскиспортист, докато Куманово 2009 посреща Тирана.

Пловдивският тим започна ударно мача след серия от 10-0, но в края на частта домакините направиха пълен обрат. Кош на Васил Михайлов със сирената обаче отново изведе българския тим напред в резултата при 21-20. Баскетболистите на Асен Николов поддържаха преднина от няколко точки през втория период, като на почивката авансът им бе три.

След подновяването на играта Академик Бултекс 99 имаше предимство, а в средата на третата част поведе с двуцифрен аванс. По всичко изглеждаше, че тимът няма да има проблеми да спечели, но в края Куманово 2009 успя да стопи пасива си и прати мача в продължение. В него пловдивският тим показа по-здрави нерви и победи.

Най-резултатен за успеха бе Мартин Дурчев с 28 точки. Мануел Джонсън добави 14, Шакир Смит е с 13, а по 12 имат Айзея Юпимиг и Васил Михайлов.

За Куманово 2009 Димитър Караджовски отбеляза 23 точки. Мариян Янески се отчете с 18 (плюс 12 борби), Неманя Милкович вкара 13, 12 добави Александър Щерьов, а с 10 е Грифин Рам.