Академик Бултекс 99 написа история и е на полуфинал

снимка: lap.bg

Академик Бултекс 99 разгроми Ямбол със 103:72 в мач №3 от четвъртфиналната серия и се класира на полуфиналите в НБЛ. Пловдивчани затвориха серията при 2-1 победи и за първи път в историята си намериха място в Топ 4 на мъжкото ни елитно първенство.

Подкрепяни от собствената си публика, баскетболистите на Асен Николов се забавляваха на паркета и нанизаха 20 тройки, с което се обяснява огромния им аванс.

В битка за място на финала Академик Бултекс ще мери сили срещу Балкан. Пловдивчани имат домакинско предимство и на 6 май приемат тима от Ботевград за старт на серията.

Домакините започнаха добре мача, но пазеха крехък аванс. Шест тройки от шест опита за 8 минути игра обаче сломиха Ямбол и авансът на Академик скочи до 10 точки за броени минути. Със седмата тройка и трета на своята сметка, Мартин Дурчев затвори първата част при 33:23.

Ямбол опита да се върне със серия от 7:0, но нови последователни кошове за 10:0 и серия от 9:0 през втората част увеличи неимоверно преднината на домакините, които до края просто се забавляваха.

Петима играчи от Академик завършиха с двуцифрен актив, като с 18 точки най-резултатен бе Васил Бачев, а Мартин Дурчев добави 16 точки и 9 асистенции. 22 точки за Ямбол реализира Алан Арнет.