Агресивни орлета и мощни заралии извъртяха 1:1

Пирин и Берое не успяха да се победят в последния мач от 18-я кръг на Първа професионална лига. Двата отбора направиха равенство 1:1. Гостите от Стара Загора в самия край на първата част поведоха с хубав гол на Жуниор Мапуку. "Орлетата" обаче изпуснаха доста положения да сторят това преди заралии. За сметка на това пък двата отбора показаха голяма агресия и жълтият картон почти не слизаше от ръката на Георги Кабаков.

През второто полувреме двата отбора отново започнаха мощна и агресивна битка в средата на терена. Но след реакция на треньора на Пирин Стефан Генов, който даде инструкции на Орлин Старокин да заеме позицията зад гърба на нападателя даде резултат и благоевградчани взеха инициативата. В 64-ата минута след центриране от пряк свободен удар именно Старокин засече по прекрасен начин топката и изравни резултата.

Берое остава 7-и с 22 точки, а Пирин е на 11-ото място с актив от 19 точки.