Африканки спореха за титлата на 1500 метра в Цюрих 2014

Родените в Етиопия Сифан Хасан и Абеба Арегави доминираха във финала на женското бягане на 1500 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Цюрих.

Хасан спечели златния медал, състезавайки се с холандски паспорт, докато Арегави трябваше да се задоволи със среброто и не успя да донесе титла на Швеция.

Хасан пресече финалната линия за 4:04.18 минути, като в последните обиколки не остави никакво съмнение в превъзходството си над Арегави. Етиопката, която е със статут на суперзвезда в атлетиката в Швеция, остана на 50 секунди от победителката.

Бронзов медал за Великобритания донесе Лаура Уейгтмън с резултат 4:06.32 минути, като успя да се пребори с ожесточената конкуренция на полякинята Рената Плис.

Шампионката Сифан Хасан бяга по-слабо от личното си постижение за сезона (и в кариерата) – 3:59.38 минути, регистрирано в кръга от Диамантената лига в Юджийн, САЩ на 31-ви май.