Адриан Андреев спечели финала във Флорида

снимка: bgtennis.bg

Българинът Адриан Андреев спечели титлата при 12-годишните в престижния заключителен турнир по тенис "Найки Джуниър Тур", който се проведе в Клуб Мед Сандпайпър, щата Флорида, и в който имат право да участват само победителите от националните турнири "Найки Джуниър".

На финала третият поставен Андреев победи четвъртия в схемата Михайло Попович от Сърбия с 6:1, 6:4. Така Андреев стана първият българин с титла от тази надпревара.

В първия сет Адриан не даде шансове на съперника си. Втората част беше по-равностойна. Държавният ни шампион обаче нанесе своя удар в деветия гейм, когато направи пробив на нула, а след това при 5:4 сервираше за купата. Андреев поведе с 40:15 и реализира своя втори мачбол.

На Андреев му предстои още едно изпитание в Съединените щати. Това е неофициалното световно първенство за юноши и девойки "Ориндж Боул", което е от 16 декември отново във Флорида.

В същото време държавната шампионка до 12 години Розалина Юсева спечели "консолейшън" турнира на "Найки Джуниър Тур". Българската тенисистка победи на финала Рива Ревитал Хондиашвили от Израел с 4:2, 4:0. Юсева отстъпи в първия кръг на основната схема, но след това в "консолейшън" не загуби и сет по пътя към титлата.