Абсурден фал на Пепе в 90-ата провали отбора му за Суперкупата на Турция (ВИДЕО)

Шампионът на Турция Бешикташ се провали с гръм и трясък, като загуби с 1:2 финала за Суперкупата на Турция от Коняспор. Големият виновник за краха на истанбулския гранд бе бившият играч на Реал (Мадрид) Пепе. Португалецът напомни за някогашните си груби постъпки и съсече футболист на Коня в наказателното поле в последната 90-а минута. На всичкото отгоре, това се случи при резултат 1:1. Скубич хладнокръвно отбеляза за Коняспор и отборът му заслужено вдигна Суперкупата.

Носителите на Купата на страната за 2017 неочаквано поведоха в резултата в 33-ата минута чрез Абду Траоре. Бешикташ се събуди чак в 78-ата минута, когато Дженк Тосун запази надеждите на шампионите да триумфират. Мачът вървеше към дузпи, когато Пепе направи огромната глупост да спъне Йенс Йонсон в пеналта. Играчът на Коня залъга португалеца и рязко смени посоката, а Пепе посегна без изобщо да има шанс да играе за топката. Така той реши изхода от мача в ущърб на своя тим.

Иначе атмосферата на стадиона на Бешикташ "Водафон Парк" бе типична за турските футболни ширини. Феновете палиха димки и хвърляха бомбички през цялото време. Те замерваха играчите на терена с всякакви предмети, а Рикардо Куарешма от Бешикташ дори намери паднал нож на игрището и веднага се оплака на главния съдия. Все пак, всичко приключи без сериозни щети.