Питсбърг спря засилилия се Вашингтон след драма в НХЛ

Питсбърг сложи край на серията на Вашингтон от 9 поредни победи, след като се наложи с 8:7 след продължение в мач от Националната хокейна лига.

"Пинвгините" стигнаха до успеха след попадение на Конър Шиъри в самото начало на продължението.

Двата отбора изиграха зрелищен мач и си размениха по 7 гола в редовното време. Шиъри се отличи с 2 гола и асистенция за Питсбърг, а Евгений Малкин записа хеттрик, негов 11-и в кариерата.

Питсбъг губеше с 0:3, но обърна до 6:3 след 6 попадения за по-малко от 11 минути през втората третина. Последва нова размяна на голове, за да се стигне до продължение след 7:7 в редовното време.

Едмънтън записа трета поредна победа след успех с 3:1 над Аризона. Джуджхар Хайра вкара първия си гол в кариерата и даде преднина на Едмънтън, а след това се разписаха още Райън Нъджент-Хопкинс и Леон Драйсайтъл.

Радим Върбата се разписа за "койотите", които загубиха 11-и от последните си 13 мача.

Ню Йорк Айлендърс победи убедително с 4:0 при гостуването на Бостън. Три от головете за нюйоркчани паднаха през втората третина, като на на два пъти точен бе Николай Кулемин, а веднъж се разписа Джош Бейли. Четвъртото попадение реализира Джейсън Чимера.

Детройт спечели с минималното 1:0 у дома срещу лидера в Атлантическата дивизия Монреал. Томаш Ванек отбеляза единствения гол във втория период, а вратарят Джаред Коро не допусна попадение и записа втори шутаут в кариерата си.

Мачовете от изминалата но в НХЛ:

Едмънтън - Аризона 3:1 Питсбърг - Вашингтон 8:7 (след продължение) Лос Анджелис - Тампа Бей 1:2 Сан Хосе - Уинипег 5:2 Детройт - Монреал 1:0 Бостън - НЙ Айлендърс 0:4 Бъфало - Далас 4:1