Детройт продължава да мачка в НХЛ

Детройт се наложи над гостуващия Сан Хосе с 3:0 и записа четвърта поредна победа в Националната хокейна лига. Джими Хауърд отрази всичките 30 удара към вратата си и записа 23-и "шътаут" в кариерата си и първи за сезона. Густав Никвист се разписа два пъти във втория период, а Андреас Атанасиу също вкара за успеха.

Нешвил разгроми гостуващия носител на купа "Стенли" Питсбърг с 5:1. Кевин Фиала и Виктор Арвидсон се разписаха по два пъти, а Кале Ярнкрок добави едно попадение за убедителната победа. Вратарят Юусе Сарос спаси 34 изстрела и записа първи успех в НХЛ. Шампионите поведоха с ранен гол на Скот Уилсън още в 52-ата секунда, но това не помогна. Якуб Ворачек се отличи с два гола и асистенция, а Филаделфия постигна първи домакински успех в кампанията след 6:3 срещу Каролина. Стийв Мейсън отрази 27 шайби, а Шейн Гостисбихиър завърши с гол и две аситенции за победителите. Джонатан Тейвс и Артьоми Панарин вкараха при дузпите, а Чикаго обърна гостуващия Торонто с 5:4. Канадците поведоха с 4:2 след втория гол в срещата на новобранеца Вилям Ниландер в началото на третата част, но Артьом Анисимов намали 2:28 минути преди края, а 60 секунди по-късно Ричард Паник изравни.

В последствие Чикаго триумфира при наказателните удари, а Торонто остана без победа като гост на съперника в "Юнайтед Сентър" от февруари 2003 година насам. Руският страж Сергей Бобровски спаси всичките 32 удара и записа 13-ия "шътаут" в кариерата си при успеха на Кълъмбъс с 3:0 над домакина Далас. Джош Андерсън, Скот Хартнел и Мат Калвърт реализираха за гостите. Давид Перон се отличи с хеттрик при победата на Сейнт Луис в Калгари с 6:4.

Новобранецът Джими Веси се разписа два пъти, а Рик Неш добави гол и асистенция и помогна на Ню Йорк Рейнджърс да обърне Вашингтон от 0:2 до 4:2 като гост. Тейлър Хол се разписа в 29-ата секунда на продължението, а Ню Джърси спечели срещу гостуващия Минесота с 2:1.

Танър Питърсън вкара в редовното време, а след това единствен реализира при дузпите и донесе победата на Лос Анджелис над гостуващия Ванкувър с 4:3. Монреал оглави класирането в лигата с 9 точки, след като спечели с4:2 гостуването си на Бостън и записа трета поредна победа. Канадците останаха единственият отбор, който все още не е допуснал поражение в редовното време от началото на кампанията. Брендън Галахър и Филип Дано дадоха аванс от 2:0 още в първата част на гостите, които контролираха мача до края. Пол Байрън и Тори Мичъл също вкараха, а Монреал записа девета поредна победа срещу Бостън в редовния сезон и продължава без загуба в "ТД Гардън" от 12 януари 2012 година.