Канада подчини Европа в първия финал на Световната купа по хокей

Канада победи Европа с 3:1 в първия мач от финалната серия на Световната купа по хокей на лед в Торонто. Срещата се игра пред над 18 хиляди зрители. Вторият двубой е на 30 септември, а в серията се играе до два успеха.

Брад Маршан, Стивън Стамкос и Патрис Бержерон се разписаха за кандския тим. За сборния отбор на Европа попадението реализира словакът Томаш Татар в 28-ата минута.

Канада поведе с 2:0 още в първата част, след като Маршан откри резултата в третата минута, а 11 по-късно Стамкос вкара втория гол.

Татар върна един гол във втората част, а в последната третина Бержерон оформи крайното 3:1.

Турнирът заменя Купата на Канада по хокей на лед, който се проведе през 1976, 1981, 1984, 1987 и 1991 година. Турнир под името Световна купа имаше през 1996 и 2004 година.