Сборният отбор на Европа финалист на Световната купа по хокей

Отборът на Европа победи Швеция с 3:2 след продължение и се класира за финала на Световната купа по хокей на лед в Торонто.

Словакът Томаш Татар донесе успеха с второто си попадение в мача в 3:43 минута на добавеното време.

Никлас Бекстрьом изведе скандинавците напред в началото на втория период, но друг словак Мариан Габорик изравни малко преди края на третината. В 12-ата секунда на третата част Татар вкара за 2:1 за сборния тим на Стария континент, в който участват хокеисти от осем държави. 4:32 минути преди края на редовното време Ерик Карлсен направи 2:2 и вкара мача в продължение.

С успеха Европа ще играе за титлата срещу домакина Канада, който вчера в другия полуфинал надделя над Русия с 5:3.

Шампионът ще бъде определен в серия до две победи от три срещи.