Питсбърг крачи уверено към Купа Стенли

Питсбърг надделя над гостуващия Сан Хосе с 2:1 след продължение и поведе с 2:0 в серията за купа "Стенли" в Националната хокейна лига. Конър Шиъри се разписа в началото на продължението, за да донесе победата на "пингвините".

Фил Кесъл откри резултата 8:20 минути след началото на втората част, а домакините доминираха в редовното време на двубоя. Защитникът на Сан Хосе Джъстин Браун изравни 4:05 минути преди края.

Той играе във финалната серия, въпреки смъртта на своя тъст Том Лисяк, бивш играч от НХЛ, който почина в понеделник от левкемия на 63-годишна възраст. За Браун това беше едва втори гол в кариерата му в плейофите.

Стражът на домакините Мат Мъри завърши с 21 отразени шайби. Вратарят на Сан Хосе Мартин Джоунс направи 28 спасявания, но не успя да предотврати поражението. Третият мач от серията е в събота, а домакин е Сан Хосе.

Питсбърг е само на две победи от първа титла в НХЛ от 2009 година насам.

Финал за купа "Стенли" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (играе се до четири победи в седем мача):

Питсбърг - Сан Хосе - 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 1:0) след продължение

* Питсбърг поведе в серията с 2:0 победи.