"Акулите" си пробиват път към финала в НХЛ след хищническа победа над Сейнт Луис

Меле

Джо Павелски реализира втория си гол точно 16 секунди след началото на третата част, а Сан Хосе победи с 6:3 като гост срещу Сейнт Луис в петата среща от финалния плейоф в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Гостите поведоха с 3:2 успеха, а Павелски се разписа за 3:3 една минута и 22 секунди преди края на втората третина.

Марк-Едуард Влашич даде преднина на Шаркс в началото на първия период, но Джейдън Шварц и Трой Броуър направиха резултата 2:1 за домакините преди началото на втората част.

Джо Уърд изравни за гостуващия отбор, но Роби Фабри се разписа за 3:2 в полза на Блус. Фабри има четири гола по време на директните елиминации в НХЛ.

В последната третина головете на Павелски, Крис Тиърни и отново на Джо Уърд осигуриха скъпоценния успех в полза на Сан Хосе.

Джо Павелски е с 12 попадения в 17 плейофни мача през сезона. Вратарят на гостите Джейк Алън се отличи с 21 спасени шайби.

Отборът на Шаркс е домакин на шестата среща между двата състава, която ще се проведе на 26 май.