Сейнт Луис Блус с аванс срещу "акулите" във финала на Западната конфернция в НХЛ

Сейнт Луис Блус победи като домакин Сан Хосе Шаркс с 2:1 в първия мач от финала в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Вратарят на домакините Брайън Елиът изигра страхотен мач и завърши с 31 спасявания. Дейвид Бейкс откри резултата за Сейнт Луис при числено превъзходство в 15-а минута на двубоя, но 34 секунди след това Томаш Хертъл изравни. Йори Лехтери направи 2:1 за домакините през втората част, а в третата двата отбора не успяха да отбележат попадения и така Сейнт Лиус стигна до успеха. Вратарят на гостите Мартин Джоунс отрази 21 удара.

"Срещу такъв отбор Сейнт Луис не е играл досега в плейофите. Сан Хосе е сериозен съперник, който добре владее шайбата", коментира старши треньорът на победителите Кен Хичкок. Вторият мач от серията е на 17 май.