Чикаго изравни финалната серия в НХЛ (ВИДЕО)

В Националната хокейна лига Чикаго изравни финалната серия с Тампа Бей на 2:2 победи. Блекхоукс спечелиха четвъртия мач с 2:1.

Гостите от Тампа започнаха двубоя с мощни набези към вратата на Чикаго, но Кори Крауфорд успяваше да опази мрежата си суха.

Попадение през първата част така и не падна, а във втората домакините излязоха напред в резултата, след като Джонатан Тейвс порази вратата на "светкавиците".

Изстрел на Мариан Хоса бе отклонен и капитанът само довкара шайбата. Само четири минути по-късно обаче Тампа Бей изравни чрез Алекс Килърн, който бе точен от близко разстояние.

В края Брендън Саад донесе успеха на Чикаго, разписвайки се след своя самостоятелна акция в полето на гостите.

До края на срещата "светкавиците" нападаха, но Крауфорд отрази всички удари към врата си, като завърши мача с 25 спасени шайби. 20-годишният му колега на отсрещната врата Андрей Василевски изигра 20-тия мач за цялата си кариера и спаси 17 удара.