Тампа Бей помете Рейнджърс във втория двубой

Отборът на Тампа Бей победи Ню Йорк Рейнджърс с 6:2 като гост във втория мач от финалния плейоф в Източната конференция на Националната хокейна лига. Така резултатът в серията вече е равен – 1:1 победи.

Тайлър Джонсън се отличи с хеттрик за Тампа, а вратарят Бен Бишъп спаси 34 удара и смълча публиката в „Медисън Скуеър Гардън“.

След равностойни първи две части гостите избухнаха в последната третина, когато реализираха три безответни гола. Алекс Килърн заби две шайби, а веднъж се разписа Стивън Стамкос. За домакините от Ню Йорк се разписаха Крис Крийдър и Дерек Степан.

Следващите два мача от серията ще се играят в залата на Тампа Бей.

На 17 май Тимът на Ню Йорк Рейнджърс победи като домакин Тампа Бей Лайтнинг с 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) в първия мач от финалната серия на Източната конференция.

Дерек Степан даде преднина на домакините 13 секунди преди края на втората третина. В 47-ата минута Онджей Палат възстанови равенството.

Крайното 2:1 бе оформено от Доминик Мур две минути и половина преди финалната сирена.