"Кралете" детронираха шампиона и ще спорят с Рейнджърс за Купа "Стенли"

Алек Мартинес се разписа 5:47 минути след началото на продължението, а отборът на Лос Анджелис Кингс се наложи с 5:4 над Чикаго Блекхоукс и отстрани своя съперник в седмия мач на финалната серия от Западната конференция на НХЛ.

"Кралете" ще играят за Купа "Стенли" срещу отбора на Ню Йорк Рейнджърс, спечелил плейофите на изток.

Ударът на Мартинес се отклони от защитника Ник Леди и попадна в мрежата на Кори Крофърд, с което той смълча препълнилите "Юнайтед Сентър" фенове на Чикаго.

Брендън Саад, Джонатан Тейвс и Патрик Шарп бяха дали аванс на Чикаго още в първата третина, но Лос Анджелис стигна до шайби на Джеф Картър и Джъстин Уилямс, за да сложи край на резултатната част при 3:2 в полза на "черните ястреби".

Тайлър Тофоли изравни в средата на втората третина, Патрик Шарп наниза второто си попадение в края, а Мариан Габорик донесе равенството с гол при 7:17 минути до сирената, с което докара мача до продължение.

Лос Анджелис не беше фаворит за букмейкърите, но пък "кралете" продължиха серията си в решителни мачове до седем поредни победи, посочва БТА.

Първият двубой срещу Рейнджърс е насрочен за сряда вечерта.