Радо Янков издуха конкуренцията и е републикански шампион за шести път

снимка: SPORTA.BG

Превърналият се в супер звезда у нас Радослав Янков спечели шестата си републиканска титла на България по сноуборд, съобщи сайтът на БФСки.

На отлично подготвената от БФСки и "Юлен" писта №8 в ски курорта Банско се проведе държавното първенство по сноуборд в дисциплината паралелен гигантски слалом (ПГС). Участие взеха 83-а състезатели от 11 клуба.

Янков ("Амерспорт"),  който е актуален осител на световната купа в паралелните дисциплини по сноуборд, стана първи при мъжете, като това е четвъртата му титла в дисциплината и общо шеста, като в колекцията си има първо място в гигантския слалом и в паралелния слалом.

При жените шампионка стана Теодора Пенчева ("Амерспорт"). При девойките златото спечели Лиа Манчева ("Блейд"), а при юношите първи е Петър Гьошарков ("Бороборд"), който на 25 март зае трето място за европейската купа в слоупстайла в Рогла (Слвн).

Първа при момичетата до 13 г е Неда Пенчева ("Бороборд"), а при момчетата в същата възрастова група спечели Борислав Стоянов ("Блейд"). При децата до 11 г шампион е Мартин Костов ("Блейд").