Българките 19-и в женската щафета в Антхолц-Антерселва

Женската щафета на България зае 19-о място в старта на 4 по 6 километра от Световната купа по биатлон в Антхолц-Антерселва (Италия).

Българките в състав Стефани Попова, Десислава Стоянова, Емилия Йорданова и Даниела Кадева използваха 9 допълнителни патрона, а Кадева на последен пост завъртя една наказателна обиколка, което прати квартета ни 19-и с изоставане от 5:53.9 минути след победителките от Германия от общо 23 стартирали състава.

Германките Ванеса Хинц, Марен Хамершмид, Франциска Хилдебранд и Лаура Далмайер използваха общо 12 допълнителни патрона, без наказателни обиколки и финишираха първи с общо време 1:09:12.4 час.

Това е трета поредна победа за Германия от три старта в женската щафета този сезон след триумфа им в Поклюка през декември и в Руполдинг преди 10 дни.

Втори в Антхолц завършиха французойките с 8 допълнителни патрона и изоставане от 24,2 секунди след победителките.

Трети са представителките на домакините от Италия с 9 допълнителни патрона и изоставане от 33,4 секунди.

Това бе последният старт в Анхолц, а следващите стартове на биатлонистите ще бъдат на световното първенство в Хохфилцен, което започва със смесената щафета на 9 февруари.