Илиев завърши сезона в биатлона със страхотно постижение

Най-добрият български биатлонист през този сезон Владимир Илиев завърши кампанията в световната купа с уникално постижение.

27-годишният троянец кара и в последния масов старт на 15 км, който бе в Ханти-Мансийск (Рус), и така записа участие във всички издания на елитната дисциплина. В нея карат само 30-те най-добри състезатели. С представянето си през сезона Илиев заслужи правото да е сред тях и при 5-те масови старта. Българин постига за първи път такова нещо. Другият ни елитен биатлонист - Красимир Анев, също кара в Сибир и така записа 4 масови старта. Той пропусна само този от световното.

В Русия Анев направи 2 грешки и се нареди 25-и. Илиев остана последен с 6 пропуска. Първи е Яков Фак (Слвн). В крайното класиране за световната купа Илиев е 25-и. Анев завърши 28-и. За 4-а година поред №1 е Мартен Фуркад (Фр). При жените първия трофей спечели Дария Домрачова (Блрс).