Трима французи на подиума в ски-кроса

Трима французи окупираха почетната стълбичка в дисциплината ски крос (мъже) от програмата на ските-свободен стил на Олимпиадата в Сочи.

Жан Фредерик Шапюи, световен шампион в дисциплината, спечели олимпийското злато, втори е Арно Боволента, а бронзото отличие остана за друг представител на Франция - Жонатан Мидол.

Шапюи, 24-годишен, финишира първи и в четирите гонки днес, включително и в най-важната - големия финал в ски центъра Роза Хутор.

В големия финал освен тримата французи стартира и канадецът Брейди Леман, но той падна на предпоследния скок след съприкосновение с Мидол и така не наруши френската хегемония във финала на ски кроса.

Това е вторият случай в Сочи в ските-свободен стил, в който състезатели от една страна печелят и трите медала в една дисциплина, след като миналата седмица трима американци заеха места на почетната стълбичка в слоупстайла.

Олимпийският шампион в дисциплината от Ванкувър 2010 - швейцарецът Михаел Шмид, получи контузия в неделя и не стартира в състезанието.