Елица Василева и Бергамо с драматична загуба в Италия

снимка: cev.lu

Шампионът на Италия Норда Фопапедрети (Бергамо), в който играят българските националки Елица Василева и Христина Русева допусна драматична загуба с 2:3 (25:22, 13:25, 25:23, 21:25, 15:17) гейма при гостуването си на Азистел Волей (Новара) в мач от 16-ия кръг на женската Серия А1.

Ели Василева остана на пейката в началото на срещата, но след това влезе като резерва във втория гейм и остана на терена до края на мача. Тя се отчете с 8 точки (7 атаки, 1 блокада), но това се оказа недостатъчно за крайната победа.

Най-полезна за Бергамо бе капитанката Франческа Пичинини с 21 точки, а другата българка в състава на шампионките - Христина Русева не се появи в игра.

В друг сблъсък с българско участие Ребеки Нордмеканика (Пиаченца) записа трудна домакинска победа с 3:0 (31:29, 25:18, 31:29) над Ризо Скоти (Павия) с родните центрове Габриела Коева и Илияна Петкова в състава си.

Коева и Петкова записаха по цял мач за Павия, като завършиха съответно с 10 и 7 точки, но не успяха да предотвратят загубата на своя отбор.

Воденият от националния селекционер на България Марчело Абонданца МК-Карняги (Вила Кортезе) пък се поздрави с чиста победа с 3:0 (25:14, 26:24, 25:15) гейма при гостуването си на Карипарма СиГраде (Парма).

Във временното класиране на Серия А1 лидер с 41 точки е отборът на Ямамай (Бусто Арсизио), следван от Вила Кортезе с 38 и Шато д'Акс Урбино Волей с 30 пункта. Бергамо е на шесто място с 22 точки, а Павия заема последната 11-а позиция с актив от едва 1 точка.

Мачовете от следващия кръг са на 11 и 12 февруари (събота и неделя).