България попари Дания на Евро 2017 по волейбол за девойки

Националният отбор по волейбол за момичета до 16 години записа трета поредна победа на eвропейското първенство, на което е домакин.

В четвъртия си двубой от група I в столичната зала "Христо Ботев" младите момичета на селекционера Стоян Гунчев се справиха с тима на Дания, по-известен с прякора си Червения динамит, след 3:0 (25:20, 26:24, 25:18).

През първата част България нямаше особени проблеми, а атаката на основните нападателки на тима - Александра Георгиева и Мария Йорданова, правеше разликата, със съответно 6 и 7 точки.

Във втория гейм Дания започна по-добре, като натрупа няколко точки преднина при първото техническо прекъсване. Впоследствие, момичетата на Матс Олоф Бьоркман дръпнаха до 12:8.

Борислава Личева с коварния си сервис се опита да стопи пасива, но усилията й дадоха резултат до 11:13. Датчанките, подкрепяни от доста гласовита своя агитка в зала "Христо Ботев", отново дръпнаха - с 16:12 при второто техническо прекъсване.

Дания продължаваше да води (дори с 5 точки), но златен жокер се оказа включването на Моника Тодорова. Разпределителката разколеба сериозно посрещането на съперника и след 4 поредни сервиса даде аванс от 2:0 за България след 26:24 (от 22:24).

С аванс от 2:0 гейма българските момичета действаха доста по-спокойно (16:8) и нямаха повече проблеми, за да се поздравят със заслужени три точки.

Топ реализатор с 19 точки бе Александра Георгиева (1 ас, 62 % в нападение), а Мария Йорданова добави 18 (2 аса, 53 % в атака).

Днес е последният мач на България от груповата фаза, срещу тима на Холандия, от 20:00 ч.