България попиля Румъния на волей в Студентски град

снимка: lap.bg

България постигна трета поредна победа на европейската квалификация по волейбол за жени в столичната зала "Христо Ботев". В третата среща от група "Е" българките разгромиха Румъния с 3:0 (25:22, 25:15, 25:20) гейма за 93 минути. Българките са начело в класирането с групата с 9 точки и нямат загубен гейм в първите си три мача.

Иван Сеферинов пусна в игра титулярен отбор: Лора Китипова, Емилия Николова, Елица Василева, Гергана Димитрова, Цветелина Заркова, Нася Димитрова и либерото Кристин Колчагова.

Българките нямаха никакви проблеми в мача. Единствено в третия гейм румънките поведоха с 14:10, но националките направиха обрат за 16:15. За България Елица Василева реализира 16 точки, а Емилия Николова добави 14 точки. За Румъния Йоана Мария Бачу отбеляза 10 точки.

В ранния мач Швейцария победи Черна гора с 3:2 (16:25, 25:12, 25:20, 23:25, 15:13) гейма.

От 22 до 24 септември в Румъния ще се проведе втори квалификационен турнир с участието на същите отбори. Само победителят от групата се класира директно за Евро 2017 в Азербайджан и Грузия, а вторият ще играе на бараж.