(ПЪЛЕН ЗАПИС) Свалихме гащите пред Бразилия в Световната лига и си го получихме болезнено

снимка: fivb.org

Нова загуба записа България в Световната лига по волейбол. Нашите бяха бити болезнено от Бразилия в Белград с 0:3 гейма (14:25, 21:25, 12:25). Вече сме близо да изравним едно от най-големите негативни постижения от последните години. През лятото на 2014 година националите под ръководството на Камило Плачи записаха седем поредни поражения и общо 11 от 12 срещи в Световната лига. Тогава преди последните два мача Плачи подаде оставка, Найден Найденов бе временен заместник, а след това Пламен Константинов пое тима.

В днешния мач играта бе изключително слаба. Нашите показаха желание само във втория гейм, а в третия реализираха само 12 точки.

Сега на България предстоят последни три двубоя от Световната лига. Те ще се играят в САЩ, а наши противници са САЩ, Австралия и Русия. Ще бъде успех, ако постигнем поне една победа, за да не приключим участието си с 9 поредни поражения! Както изглежда единственият ни шанс е да ударим Австралия, защото е утопично да мислим за успех над САЩ и Русия.