Добруджа отново нашамари Левски

снимка: start-photo.bg

Шампионите от Добруджа 07 (Добрич) се класираха за полуфиналите в Суперлигата, след като приключиха четвъртфиналната серия срещу Левски София още след втория мач, игран тази вечер в зала "Универсиада".

Добруджа 07 спечели с убедителното 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) и приключи серията с 2:0 победи, като не даде нито гейм на "сините".

Така момчетата на Мирослав Живков ще срещнат ВК Монтана в полуфиналите, а за Левски сезонът приключи.

Треньорът на "сините" Петър Шопов не можеше да разчита на един от основните си нападатели Спас Байрев, който отпадна от групата в последния момент по технически причини.

В първия гейм след серия от сервис на Димитър Маринков Добруджа 07 успя да направи солидна преднина, която запази, за да поведе с 1:0 след 25:18.

Във втората част отново серия на Маринков от сервис позволи на добричлии да поведат с 5:2, но този път играчите на Левски София съумяха да изравнят (9:9). Отново Димитър Маринков с ас даде преднина от 11:9 за Добруджа 07, но след това "сините" изравниха за пореден път. Момчетата на Петър Шопов обаче допускаха повече брак и в крайна сметка след ас на Трифон Лапков за 25:20 Добруджа 07 поведе с 2:0 гейма.

В третата част Добруджа 07 поведе с 4:0, преднина, която се оказа достатъчна, за да се стигне до 3:0 гейма след 25:22.