Тренто с драматична победа над Пиаченца в българското дерби на Серия А1

Воденият от Радостин Стойчев отбор на Тренто постигна изключително драматична победа с 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:21, 10:15) гейма при гостуването си на Пиаченца в мач от втория кръг на Серия А1.

Срещата бе много оспорвана и пълна с обрати, като Тренто поведе с 2:0 гейма, но след това допусна изравняване и двубоят трябваше да се реши с тайбрек. В него Матей Казийски и компания показаха по-здрави нерви и измъкнаха победата след повече от два часа игра.

Най-резултатен за трентинци бе чешкият национал Ян Щокър, който завърши двубоя с цели 27 точки и заслужено бе избран за най-полезен играч (MVP) в мача. Българската звезда на Тренто Матей Казийски добави 19 точки, а Цветан Соколов се появи в игра като резерва в първия и втория гейм без да запише точков актив.

За домакините от Пиаченца над всички бяха капитанът на националния ни отбор Владимир Николов и българинът с италиански паспорт Христо Златанов, които реализираха по 22 точки. Андрей Жеков също направи много силен мач, като вещо ръководеше играта на Пиаченца и дори отбеляза две точки. Другият българин в състава на домакините - Николай Пенчев се появи като резерва в първия, втория и четвъртия гейм и записа 1 точка в актива си.

В друго "българско" дерби от кръга отборът на Тодор Алексиев Монца се наложи с 3:1 (25:17, 25:22, 21:25, 25:23) гейма при домакинството си на Падуа, където играе Венцеслав Симеонов.

Модена на Виктор Йосифов постигна чиста победа с 3:0 (31:29, 25:16, 25:20) гейма при гостуването си на Равена.

Отборът на Николай Николов и Валентин Братоев - Вибо Валентия пък загуби след тайбрек от гостуващия Кунео - 2:3 (26:24, 25:27, 25:19, 23:25, 11:15).