Боян Йорданов дебютира с 28 точки за Генуа, недостатъчни за победа

Боян Йорданов

снимка: fivb.org

Боян Йорданов наниза 28 точки и стана топреализатор на мача при дебюта си в италианското първенство. Неговият Каридже (Генуа) обаче записа загуба в първия кръг на Серие А2 - 2:3 (25:22, 29:27, 22:25, 21:25, 13:15) като гост на НГМ Мобиле (Санта Кроче). Българският диагонал постигна 1 ас, 25 точки от атака при 52% успеваемост и 2 блокади.

Подобна бе ситуацията и при друг български диагонал във втория италиански ешелон. Николай Учиков бе най-резултатен измежду всички на терена в първия си мач за Палаволо Молфета (Молфета), но тимът загуби след тайбрек - 2:3 (28:26, 20:25, 16:25, 25:13, 14:16) у дома срещу Герарди СВИ (Чита ди Кастело). Пазарджиклията се отчете с 22 точки (3 аса, 16 атаки при 43% успеваемост, 3 блокади).

Петгеймов мач, но победен, изигра и отборът на третия наш диагонал в А2 - Данаил Милушев. БЦЦ-НЕП (Кастелана Гроте) се наложи над гостуващия Глобо Банка Пополаре дел Фрусинате (Сора) с 3:2 (25:19, 23:25, 25:21, 21:25, 15:11). Милушев обаче започна като титуляр, но игра само в първия гейм, отбелязвайки 5 точки (1 ас, 4 атаки при 57% успеваемост).

Четвъртият българин в групата - Светослав Ангелов, не се появи в игра при победата на своя КеБанка (Милано) с 3:1 (25:20, 23:25, 25:23, 25:21) като гост над Каса Рурале (Канту).

В следващия кръг на 2 октомври Каридже посреща Сър Сейфти (Перуджа), Молфета и БЦЦ-НЕП гостуват съответно на Клуб Италиа (Рим) и Енърджи Рисорсес Карило (Лорето), а КеБанка! приема Кафе Аиело (Кориляно Калабро).