Португалия и Канада извоюваха правото си на участие в Световната лига през 2012-та

снимка: fivb.org

Националният отбор по волейбол на Канада попълни последното свободно място сред участниците в Световната лига през 2012-та година, спечелвайки квалификационния си плейоф срещу тима на Пуерто Рико рано тази сутрин.

„Кленовите листа" елиминираха последното препятствие по пътя си към групите на лигата с две поредни победи, с 3:1 (25:17, 25:22, 18:25, 25:23) и 3:0 (25:19, 25:14, 25:19) и така се присъединиха към отбора на Португалия, който също си спечели право на участие в елитната надпревара с успех над Китай преди седмица (победа с 3:1 и поражение с 2:3 гейма)

В първия квалификационен кръг канадците се справиха с тазгодишния шампион в Европейската лига - Словакия, като двата тима си размениха по една победа, но успехът на „кленовите листа" бе чист, за сметка на победата на съперника с 3:1.

Най-силното оръжие на канадците срещу Пуерто Рико бе мощната и резултатна атака, като силно впечатление с играта си направи Гавин Шмит, който наниза цели 44 точки в двата мача, въпреки че дори не доигра последния гейм от втория сблъсък на тима си.