Жените на ЦСКА поведоха на Марица във финала

снимка: volleyball.bg

ЦСКА победи с драматичното 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 23:25, 15:13) като гост Марица Пловдив и направи важна крачка към титлата в женското волейболно първенство на България.

"Червените", които са шампионки на страната през 2010 и 2011 година, спечелиха категорично първи и третия гейм съответно с 25:19 и 25:17 и дадоха сериозна заявка за нов триумф на домашната сцена.

Съставът на Марица, който по-рано този сезон взе купата на България за първи път в историята си, се задържа в мача след 25:20 и 25:23 във втората и в четвъртата част.

Все пак столичанки надделяха трудно с 15:13 в тайбрека и взеха ценен аванс от 1:0 победи в серията след близо два часа игра.

Най-резултатна за "червените" бе Симона Димитрова с 25 точки, а нейната съотборничка Нора Богданова добави още 21 точки.

В състава на пловдивчанки Диана Малинова реализира 16 точки, а Мира Тодорова и Никол Николова завършиха с по 11 точки.

Втората среща от финалната серия е в неделя в зала "Васил Симов" в София. При нова победа ЦСКА ще спечели златните медали в шампионата за трета поредна година.