Константинов със загуба в Русия

снимка: poland2014.fivb.org

Отборът на Зенит Казан постигна четвърта поредна победа в руската Суперлига, след като надделя с 3-1 (22-25; 25-22; 25-20; 25-21) гейма при визитата си на Динамо Краснодар в среща от седмия кръг.

Либерото на националния ни отбор по волейбол Теодор Салпаров изигра силен мач за гостите, завършвайки със 78% добро и 61% перфектно посрещане.

Кубинецът Вилфредо Леон бе над всички за казанци с 26 точки, а още 19 добави Максим Михайлов. За домакините чешкия гигант Ян Щокър се отличи с 22 пункта.

Воденият от Пламен Константинов тим на Губерния допусна тежка загуба с 0-3 (30-32; 18-25; 20-25) гейма при визитата си на Динамо Москва.

За тима на Гибона най-резултатен с 16 точки бе Александър Маркин, а за домакините Сергей Савин се отчете с 14.

След седмия кръг Зенит е на пето място с 15 точки, а Губерния на осмо с девет.

На девети ноември момчетата на Константинов приемат Белогорие, а казанци са гости на Локомотив Новосибирск.