3 от 3 за Казийски, Стойчев и Тренто в Серия А1

снимка: trentinovolley.it

Воденият от бившия селекционер на България Радостин Стойчев отбор на Тренто записа трета поредна победа в италианската Серия А1.

Възпитаниците на Стойчев се наложиха с 3:0 (25:18, 25:19, 25:19) над тима на Молфета в мач от третия междинен кръг, игран в “Пала Тренто”.

Българската суперзвезда на трентинци Матей Казийски изигра поредния си силен мач, завършвайки с 10 точки, а най-резултатен за победителите бе Филипо Ланца с 15.

След тази победа Тренто заема 3-то място във временното класиране на Серия А1 с актив от 8 точки, с 1 по-малко от лидерите Модена и Равена.

В следващия си мач момчетата на Радо Стойчев гостуват на Верона в събота (1 ноември) от 21:30 часа наше време.

Българския национал Тодор Скримов и неговият Латина допуснаха домакинска  загуба от Перуджа с 3:0 (25:21, 27:25, 25:23).

Скримов не започна мача, но се появи като резерва в края на първия гейм и остана на полето до края, отчитайки се с 8 точки. Повече от него за домакините реализираха само Саша Старович (15) и Тине Урнаут (14).

Топреализатор в мача стана сръбската суперзвезда на Перуджа Александър Атанасиевич, който наниза 21 точки, донасяйки първа победа в треньорката кариера на наставника си Никола Гърбич.

Българинът с италиански паспорт Христо Златанов бе най-резултатен при победата на своя Пиаченца над Верона с 3:0 (25:22, 25:13, 25:21). Синът на легендата Димитър Златанов заби 16 точки.

Жани Желязков и Равена се поздравиха с успех с 3:1 (20:25, 25:22, 18:25, 19:25) като гости на Чита ди Кастело, а българинът се появи в игра за малко през втория гейм, но не успя да запише точков актив.

Отборът на Светослав Гоцев Монца остава без победа от началото на новия сезон в Серия А1, след като допусна тежко поражение с 3:0 (25:15, 25:15, 25:16) при визитата си на лидера Модена.

Гоцев бе титуляр и завърши срещата с 8 точки, като повече от него за Монца реализира само китаецът Чен Ванг - 12.