"Лъвиците" с нова загуба от Турция

България допусна ново поражение от Турция с 0:3 (23:25, 23:25, 17:25) при гостуването си срещу Турция в мач от група "А" на Европейската лига по волейбол при жените.

Поражението смъкна "Б" отбора на трето място в групата пред последните мачове през следващата седмица, които са в Азербайджан.

В първите два гейма българките бяха напълно равностойни на своите противнички, но в края на двете части домакините бяха по-концентрирани и на два пъти се поздравиха с драматичен успех с по 25:23.

В третия гейм превъзходството на туркините беше осезаемо и те победиха с 25:17, а двубоят в Мармарис продължи точно 75 минути.

Националката на домакините Мелиха Исмайлоглу беше най-резултатна и реализира 15 точки. Габриела Цветанова пък записа 11 точки за българския състав.

Виктория Григорова добави още 10 точки за българките. България има актив от 14 точки на третото място, докато Турция е на първа позиция с 21 точки и ще играе на финалите в турнира.