Българските "лъвове" – осми в света

снимка: fivb.org

Българският национален отбор по волейбол ще се изкачи до осмо място в световната ранглиста на Международната волейболна федерация (FIVB), изчисли полският сайт „СпортовеФакти“. Възпитаниците на Пламен Константинов стигнаха до финала във Втора дивизия, но го загубиха от Франция с 0:3 и завършиха десети в генералното класиране на Световната лига.

Това обаче се оказа достатъчно за „лъвовете“ да задминат Германия за въпросното осмо място, след като Бундестимът изобщо не участва в най-комерсиалния турнир. Както е известно, германците предпочетоха да се съсредоточат в Европейските олимпийски игри в Баку и играха там с титулярите си, като победиха именно България (само с Николай Николов и Тодор Алексиев от основната шестица) във финала с 3:1.

Европейските олимпийски игри в Баку обаче не са официален турнир и постижението на Германия няма да донесе позитиви на тима в световната ранглиста. Шампионът от Световната лига Франция остава на 12-то място, въпреки великолепния си триумф в Рио де Жанейро.

Иначе лидер продължава да бъде Бразилия, следвана от разочаровалата Русия и Полша. Италия, САЩ, Сърбия и Аржентина също са преди България, а топ 10 допълват Германия и Куба.