Марек отложи шампанското в Добруджа

Марек Юнион Ивкони победи Добруджа 07 с 3:1 (20:25, 25:22, 25:18, 25:12) в третия мач от финалния плейоф в Суперлигата по волейбол, който се игра пред повече от 1000 зрители в "Арена Сливница".

Дупничани започнаха много нервно срещата и загубиха първия гейм с 20:25. Във втората част домакините изоставаха с две точки на второто техническо прекъсване (14:16), но в следващите минути заиграха много силно, а напрежението се пренесе в полето на добруджанци, които започнаха да допускат грешка след грешка и шампионите направиха пълен обрат.

В основата на успеха бе централният блокировач Павел Душков, който изигра страхотен двубой. Така отборът, воден от треньора Найден Найденов, записа първи успех във финалната серия и съхраниха шансовете си за четвърта поредна титла на България.

Волейболистите от Добрич водят с 2:1 победи, а в събота, 11 април, от 17.30 часа, отново в Сливница, е следващият сблъсък между двата отбора. Играе се до три успеха от пет срещи, посочва NEWS7.