Иран изненада Италия на старта на Световното по волейбол

снимка: poland2014.fivb.org

Изненадата от Световната лига Иран продължава да твори сензации.

Азиатците победиха един от фаворитите за титлата Италия след 3:1 (16-25, 25-23, 21-25, 22-25) гейма в първата среща от Група Д на Световното първенство по волейбол.

Иранците стигнаха до 4-то място в Световната лига преди няколко месеца като отстъпиха с 0:3 в мача за третото място именно на Италия.

Сега иранците взеха сладък реванш и показаха, че големите сили ще трябва да се съобразяват с тяхната игра.

Иран стартира страхотно и разгроми „адзурите“ в първия гейм като им позволи да отбележат само 16 точки. Италия успя да изравни, но силната игра на иранците продължи в третия и четвъртия гейм, които се оказаха достатъчни за крайния успех.

Иван Зайцев бе най-резултатен в мача с 19 точки. За състава на Иран Амир Гафур бе най-добър с 18 точки, а Ферхад Гаеми добави 14 пункта.

Вижте пълна програма на Световното по волейбол.