Световното по волейбол започна с рекорди

Започна Световното първенство по волейбол в Полша. Още с откриването на шампионата паднаха няколко рекорда.

Двубоят на откриването между Полша и Сърбия стана най-посетеният двубой в историята на всички турнири.

На трибуните на националният стадион във Варшава имаше около 62 хиляди зрители, които помогната на домакините за страхотната си победа над тима на Сърбия с 3:0 гейма.

Това е рекорд за световни първенства като досегашният се държеше от финала на Мондиал 1952 между домакините СССР и Чехословакия. Световната волейболна централа (FIVB) реши да върне волейбола на стадионите в някои мачове. Рекордът за най-посетен мач се държи в Бразилия през 80-те години на миналия век, когато на "Маракана" има около 95 хиляди зрители.

Вторият рекорд отново е дело на феновете, като се подобриха всички постижения за най-много съобщения в Туитър относно волейбола. По време на мача на откриването е имало по 400 туита на минута.

Все пак това е далеч от футболния мондиал, където имаше по няколкостотин хиляди туита в минута.

Вижте в галерията снимки от церемонията по откриването.