"Лъвчетата" разпукаха Белгия в първата контрола

снимка: volleyball.bg

Националният отбор на България по волейбол за младежи постигна победа с 3:0 в първата си официална контрола срещу отбора на Белгия.

Възпитаниците на треньора Николай Желязков не срещнаха трудности и успяха да се наложат и в трите гейма съответно с резултат 27:25, 25:19 и 25:17.

По договорка на двата треньорски щаба се изигра обаче спаринг от пет гейма. В четвъртата част на титулярите в българския отбор беше дадена почивка. Въпреки това, останалите в игра млади български волейболисти успяха да се наложат срещу своите противници, затваряйки гейма при 25:22.

Щабовете на България и на Белгия се разбраха петия сет да се играе като тайбрек. Играта обаче тръгна точка за точка, като в крайна сметка с позитивен резултат се поздравиха белгийците, записвайки 19 пункта на своята сметка. Българите се отчетоха съответно със 17.

Най-резултатен за българския тим стана Трифон Лапков, който отбеляза 18 точки. По 11 пък добавиха центровете Красимир Георгиев и Николай Къртев.