Жани Желязков спечели българското дерби с Тодор Скримов в Серия А1

снимка: roburcosta.it

Отборът на Равена, с българския волейболист Жани Желязков, победи Латина с 3:1 (26:28, 25:23, 25:19, 25:21) в мач от втория кръг на италианското волейболно първенство - Серия А1.

Желязков влезе като резерва за Равена и завърши с 2 точки, а за Латина игра Тодор Скримов, който приключи с 9 точки.

Асеко Ресовия, с национала Николай Пенчев, постигна шеста поредна победа от началото на сезона в полското първенство. Вицешампионите се наложиха над гостуващия Индикпол с 3:0 (25:20, 25:16, 29:27) в шестия кръг. Николай Пенчев влезе в игра само в третата част и записа 3 точки.

Отборът на Нефтяник (Оренбург), в който играе националът Георги Братоев, постигна първи успех за сезона в Суперлигата на Русия. В мач от петия кръг Нефтяник победи Грозни с 3:0 (25:18, 25:19, 25:19) гейма в Оренбург.

Газпром-Югра (Сургут) допусна поражение с 1:3 (21:25, 25:17, 19:25, 15:25) гейма при домакинството си на Зенит (Казан) в друг мач от кръга.

Капитанът на тима от Сургут и на българския национален отбор Тодор Алексиев направи силен мач и завърши със 17 точки. Неговият съотборник Теодор Тодоров добави 4 точки.

Губерния (Нижний Новгород), с наставник Пламен Константинов, допусна поражение с 0:3 (20:25, 22:25, 20:25) при гостуването си на Факел. За тима на Губерния не игра контузеният Виктор Йосифов.