България пак смачка Белгия и се надъха преди европейското

снимка: fivb.com

Националният волейболен отбор на България разби Белгия с 3:0 (25:19, 25:21, 25:19) във втори контролен мач между двата тима, игран в зала "Конгресна" във Варна пред окол 1500 зрители. Вчера "лъвовете" също постигнаха успех срещу тима на Витал Хейнен с 3:1, а днес го направиха чисто.

Селекционерът Пламен Константинов заложи на най-добрите си състезатели. Мачът започнаха Георги Братоев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Цветан Соколов, Николай Николов и либерото Теодор Салпаров.

В първия гейм нашите дръпнаха в резултата още от самото начало, а белгийците не оказаха никаква съпротива до затварянето на гейма при 25:19 за "лъвовете". Втората част бе по-оспорвана, като вървеше точка за точка до средата на гейма. Тогава обаче България натисна, а разпределителят Георги Братоев разигра чудесно Соколов и Алексиев. Двамата бяха с основна заслуга за спечелването на гейма с 25:21.

Белгия даде отпор на нашите и в третата част от мача, но след второто техническо прекъсване България се откъсна напред. Страхотни атаки на Соколов, Пенчев и Скримов изведоха "лъвовете" до победата с 3:0 гейма.

Двете контроли с Белгия бяха последна част от подготовката на България за европейското първенство. Шампионатът на Стария континент ще се проведе от 25 август до 3 септември в Полша. Националите са в група "С" с отборите на Русия, Словения и Испания.