Втора победа над Сърбия за националите по волейбол

снимка: SPORTA.BG

Българският национален отбор по волейбол спечели и втората си контрола срещу Сърбия. Отборът, воден от Пламен Константинов, победи с 3:2 (25:23, 23:25, 25:20, 17:25, 15:13).

Вчерашната среща отново завърши с успех на българските волейболисти в пет гейма.  Както и вчера, много силно в състава на гостите се представи ветеранът Владимир Николов.

37-годишният диагонал завърши с 24 точки при 59% успеваемост в атака и само три грешки.  Новото попълнение на турския "Малие Мили Пиянго" Станислав Петков добави 17 точки, като завърши 15 от 25-те си атаки и направи две блокади.

Мирослав Градинаров записа 11 точки за три гейма игра, а Теодор Тодоров реализира осем, три от които на блокада.  Двубоят, който е игра пред 300 зрители в зала "Вождовац" в Белград, продължи 1.55 часа.

Сърбите спечелиха една точка повече - 106:105, но изпуснаха две аванс при 12:10 в тайбрека, а след това допуснаха обрат от 13:12.

Българите отстъпваха в повечето статистически показатели - асове (2:8), блокади (10:11), точки от атака (59:60), посрещане - 47% позитивно и 17% отлично срещу 62% позитивно и 30% отлично за сръбските волейболисти.

Възпитаниците на Пламен Константинов обаче допуснаха по-малко грешки и бяха доста по-ефективни в атака. Особено в тайбрека нападението на българите работеше страхотно - 10 точки от 12 атаки (83%), посочва Дневник.

Единствените състезатели, които не взеха участие в проверката бяха диагоналът Данаил Милушев и центърът Мартин Палийски.

Двубоите срещу Сърбия бяха генерална репетиция преди първите мачове на тима от Световната лига, които са срещу Канада на 30 и 31 май в „Арена Ботевград“.