Сребро за Тренто и Казийски в Купата на CEV

снимка: trentinovolley.it

Матей Казийски и Тренто спечелиха сребърните медали във втория по сила европейски клубен турнир Купата на CEV.

Казийски и съотборниците му се наложиха над руския гранд Динамо Москва с 3:1 (25:27, 25:19, 25:17, 26:24) в мача-реванш от финала на турнира, игран тази вечер.

Така след домакинската си загуба с 1:3 гейма в първата среща трентинци стигнаха до т.нар. „златен“ гейм. В него, обаче, московчани показаха по-здрави нерви и по-силен характер и го спечелиха с 15:12, а с това и Купата на CEV.

Матей Казийски изигра поредния си стабилен мач за Тренто и стана втори по резултатност с 18 точки (1 блок, 3 аса, 34% ефективност в атака, 73% позитивно и 53% перфектно посрещане).

Филипо Ланца заби още 23 точки (1 блок, 56% ефективност в атака, 58% позитивно и 38% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за крайния успех на италианския тим.

За домакините от Динамо руските национали Павел Круглов (5 блока!!! и 54% ефективност в атака) и Денис Бирюков (3 блока, 52% ефективност в атака, 46% позитивно и 29% перфектно посрещане) реализираха съответно 27 и 25 точки за победата и титлата.