Мъжкият отбор на България загуби от Русия с 0:5

Мъжкият отбор на България загуби с 0:5 от Русия в третия кръг в група 4 на европейското отборно първенство по бадминтон в холандския град Амстердам.

След две поредни победи българите загубиха всичките си пет мача срещу Русия и не успяха да се класират за четвъртфиналите. В отделните двубои за Русия Иван Созонов победи Пейо Бойчинов с 20:22, 21:13, 21:10 за 43 минути, Владимир Малков се наложи над Благовест Кисьов с 22:20, 21:9 за 32 минути, а Станислав Пухов разгроми Иван Русев с 21:17, 21:12 за 26 минути.

На двойки Стилиян Макарски и Красимир Янков загубиха от Витали Дуркин и Александър Николаенко с 19:21, 13:21 за 25 минути, а Бойчинов и Русев отстъпиха пред Евгени Дрьомин и Сергей Лунев с 15:21, 11:21 гейма за 19 минути.

В крайното класиране в групата България остана на второ място след Русия, а само победителите в осемте групи се класират за четвъртфиналите. По-късно днес женският отбор на БЪлгария играе с Финландия.