Денис Уайдман блесна с три гола и асистенция при победата на Вашингтон над Торонто

снимка: ройтерс

Денис Уайдман отбеляза три гола и записа асистенция при победата на Вашингтон над Торонто с 4:2 в мач от първенството на редовния сезон в НХЛ.

Уайдман, за когото това е първия хеттрик в кариерата, вкара и трите си попадения при числено превъзходство. Никлас Бекстрьом добави гол и две асистенции за победителите. Фил Кесъл и Коди Франсън бяха точни за Торонто.

Същевременно Бъфало победи Флорида с 2:1 след продължение,а победното попадение бе дело на Джейсън Поминвил във втората минута на добавеното време. Дерек Рой се разписа за Бъфало, а за Флорида точен бе Джейсън Гарисън, предаде БТА. Гостите не успяват да спечелят в четвърти пореден мач, което им се случва за пръв път от март 2008-ма година.

В другите две срещи от тази нощ Уинипег се наложи над Каролина с 4:2, а Едмънтън победи Колорадо с 4:1.