Шампионът продължава напред в "Уши Класик"

снимка: Monique Limbos

Шампионът от 2013-та година Нийл Робъртсън се класира за четвъртфиналите на първия за сезон 2014/15 ранкинг турнир по снукър „Уши Класик“. Защитаващият титлата си австралиец победи убедително Майкъл Холт с 5:1 фрейма в първата сесия за деня.

Съперник на световния номер 3 в следващата фаза на състезанието ще бъде намиращият се на 4 позиции зад него Шон Мърфи.

Англичанинът, който е бивш световен шампион, продължава напред след успех с 5:2 над китаеца Джао Шинтон.

Съперници на четвъртфиналите ще бъдат и Марко Фу и Бари Хоукинс. Фу елиминира Стюарт Бингъм след трудна победа с 5:4, а Хоукинс спечели с 5:2 срещу шотландеца Алан МакМанъс.

Първата сесия за деня изобилстваше от сенчъри брейкове, като през началните четири мача от програмата бяха направени приблизително 20% от общия им брой на турнира. С цели два – 128 и 105 точки, се отчете Марко Фу, а по един добавиха Робъртсън (130) и Хоукинс (138).