Каратист е спортист на годината в Пловдив

Световният и европейски шампион по карате-шинкиокушин Валери Димитров бе избран късно снощи за Спортист на 2013 година за Пловдив, съобщиха организаторите.

С двете си титли от световното първенство във Вилнюс и европейската от Швейцария Димитров е на първо място в анкетата с убедителните 235 точки.

След него, със 145 точки втори е класиран Асен Мурадов (вдигане на тежести), състезател на СКТВ "Марица", а на трето място е Мирела Чилингирова (таекуондо).

При младите спортисти анкетата първа е класирана европейската шампионка по троен скок Габриела Петрова, а след нея е шампионката по бокс за девойки Венелина Поптолева.

Призът най-добър отбор спечелиха волейболните отбори на Марица и Локомотив, а капитанът на националния отбор по волейбол Тодор Алексиев бе награден за цялостен принос към спорта.