Ивет Лалова и Виктор Нинов с втори места във Франция

Европейската шампионка Ивет Лалова завърши на второ място в спринта на 100 метра на турнира по лека атлетика във френския град Сотевий-льо-Руен.

Лалова финишира за 11,23 секунди и отстъпи само на Лакиша Лоусън (САЩ), която завърши с изравнен личен рекорд от 11,14 секунди. Трета остана Барбара Пиер (САЩ) с 11,32 секунди, информира БТА.

Виктор Нинов раздели втората позиция на скок височина с Еуре Янес (Венецуела), след като двамата завършиха с по 220 сантиметра. Победител в дисциплината стана Михай Донишан (Румъния) с 225 сантиметра.

Друг българин Златозар Атанасов се нареди седми на троен скок с лично постижение за сезона от 16,27 метра. Първото място заслужи Ернесто Реве от Куба със 17.30 метра, но постигнати при попътен вятър над допустимото от 4,4 м/сек.

Втори завърши друг кубинец Алексик Капейо със 17.04 метра, но отново с попътен вятър над допустимото от 3,6 м/сек. Трети се нареди руснакът Алексей Фьодоров с 16,80 метра.