Ивет Лалова недостижима на 200 метра в Измир

снимка: Facebook/IvetLalova

Звездата на българската лека атлетика Ивет Лалова спечели бягането на 200 метра в Измир за своя клуб ЕНКА в първия кръг на Държавното отборно първенство на Турция. Лалова се справи с конкуренцията убедително и спря хронометрите на 23.23 секунди, с което компенсира за вчерашното второ място в по-късия спринт на 100 метра.

Ивет бе победена в коронната си дисциплина от украинката Христина Стю и записа резултат от 11.42 секунди. Сега обаче в по-дългия спринт Лалова бе недостижима за съперничките си.

Друга българка на първенството в Турция – Венелина Венева-Матеева – спечели турнира по висок скок. Състезаващата се за Фенербахче ветеранка скочи 192 см и не бе настигната от нито една друга участничка.

Ивет Лалова ще пропусне днешния кръг в Диамантената лига в Рим, но пък българският представител там ще бъде Златозар Атанасов. Ивет ще се включи в най-комерсиалната лекоатлетическа верига след седмица в Осло, където вече има две победи на 100 метра в кариерата си.