Люто морско дерби ще украси финала за купата по хандбал

Фрегата срещу Локомотив Варна е финалът в турнира за Купата на България при мъжете за втора поредна година. Бургазлии станаха вторият финалист след победа с 25:20 (11:8) над Добруджа. По-рано днес Локо Варна надигра категорично с 35:23 втородивизионния Шумен. Битката за трофея е утре от 14,00 часа в зала “Младост” в Бургас, а от 12,00 ч. Добруджа и Шумен ще спорят за третото място.

Домакините на финалната четворка зарадваха близо 300 души в залата със хубава победа след много битка. Срещата започна равностойно, играта се водеше гол за гол, докато вратарят на бургазлии Пламен Иванов не спаси няколко много силни удара на Джошкун Якубов и Веселин Станков. Калин Евтимов и влезлите от пейката Чавдар Чернев и Димитър Петков пък вкараха важни голове за Фрегата, с които домакините водеха с 3 гола на почивката 11:8. Добруджа започна много силно втората част и успя да изравни резултата за 13:13. Последва страхотна серия от голове на Фрегата, с която бургазлии стигнаха до победата. Домакините вкараха осем поредни гола и поведоха убедително с 21:13. До края те поддържаха разликата, а финалната сирена дойде при 25:20.

Димитър Петков стана най-резултатен за Фрегата с 6 гола, а за Добруджа Живко Георгиев се отличи със 7.

Преди година в Габрово Локомотив Варна спечели Купата на България след победа на финала над Фрегата с 32:28. Това беше 8-мият трофей на варненци, като само ЦСКА има повече - 10. Фрегата пък направи дубъл през сезон 2013/2014, когато освен титлата, взе и Купата на страната. Тогава домакин на финалната четворка отново бе Бургас.